Cihazlar - Test&Ölçüm

EFLVITester-SCOBE, ELEKTRONİK KART ARIZA BULMA VE TEST CİHAZI
Marka:EFLVITESTER - SCOBE

Fiyat : 985 Dolar + KDV (8.236 TL + KDV)
 
Fiyata osiloskop dahil değildir.
Analog osiloskop ile kullanılması önerilir. 
 
Devre şemasına ihtiyaç duymadan, cihaza kendi enerjisini vermeden, cihaz veya kart ile ilgili hiçbir bilgiye ihtiyaç duymadan, arızalı elektronik malzemeyi bulabilen test cihazımızdır. Milli ürünümüzdür.
Atölyenizdeki x-y modu olan herhangi bir osiloskop ile beraber çalışır. Osiloskop sadece gösterge (display) vazifesi yapar, tüm işlemler cihazımızla yapılmaktadır.

EFLVITester- Scobe, arızalı bir kartın üzerindeki tüm malzemeleri empedans ( ASA, V-I ) eğrileri ile doğrudan test ederek arızalı malzemeyi belirler. Yıllardır teknik servisimizde başarı ile onarım yapmaktayız.

Teknik servisimize genellikle sağlam yedeği olmayan, tek arızalı kart gelmektedir. Cihaz eğitimi sonrası kolaylıkla tek arızalı cihaz-kart onarılabilmektedir.

POLAR T3000, POLAR T6000, PFL760, PFL780, HUNTRON 2000, HUNTRON 2700S, HUNTRON 2800, HUNTRON 2800S, HUNTRON 3200S gibi sınıfındaki diğer cihazlara göre en hesaplı, dayanıklı ve kaliteli üründür.
Polar T6000, PFL760 ve PFL780 cihazlarının aynı eğrilerini vermektedir..

Yaklaşık 20 yıllık arıza bulma giderme tecrübelerimiz ile en iyi malzeme arızasını bulacak özelliklerde üretilmiştir.

Bizden cihaz alan veya almaya gelen teknik arkadaşlara, kendi bünyemizde cihaz kullanım eğitimi ücretsiz verilmektedir. Arızacılık ile ilgili takıldıkları sorular cevaplandırlmaktadır. 

Cihazımız kullanıcı hataları dışında 3 yıl garantilidir.

CİHAZIMIZIN REFERANSLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 
 
Test Kademeleri istenilen hızda döngü (Cycle) yapılabilir. Döngü hızı potansiyometre ile ayarlanmaktadır. Test Kademeleri istenilen hızda döngü (Cycle) yapılabilir. Döngü hızı potansiyometre ile ayarlanmaktadır.
 
Lock tuşu ile istenilen test kademeleri döngü esnasında kapatılabilir. Resimde logic ve med kademeleri cycle yapılırken kapatılmış görülmektedir. Lock tuşu ile istenilen test kademeleri döngü esnasında kapatılabilir. Resimde logic ve med kademeleri cycle yapılırken kapatılmış görülmektedir.
 
15 volt Zener Diyotun tüm kademelerdeki eğrileri 15 volt Zener Diyotun tüm kademelerdeki eğrileri
 
Sağlam-Arızalı elektronik kart kıyaslamada bulunan fark eğrisi.Kırmızı renkli eğri arızalı malzemeye aittir.<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<br />
<strong>EFL VI Tester - Scobe Cihazı ile birlikte verilenler ;</strong><br />
<br />
  Sağlam-Arızalı elektronik kart kıyaslamada bulunan fark eğrisi.Kırmızı renkli eğri arızalı malzemeye aittir.
EFL VI Tester - Scobe Cihazı ile birlikte verilenler ;

 
 
<strong>Hediye-1 :</strong> Test Probu Seti, Mikrotest Klipsleri (SMD malzemelere uygun), Power Kablosu. Hediye-1 : Test Probu Seti, Mikrotest Klipsleri (SMD malzemelere uygun), Power Kablosu.
 
<strong>Hediye 2:</strong> İki Adet BNC Konnektör Hediye 2: İki Adet BNC Konnektör
 
<strong>Hediye 3:</strong> <strong>Elektronikte Arıza Bulma ve Giderme Teknikleri Kitaplarımız. </strong><br />
İki kitabımız da hediye verilmektedir. Genel Müdürümüz Önder ŞİŞER tarafından yazılmışlardır.<br />
Ülkemizde sahasında ilk ve tek olan kitaplardır. Her elektronikçinin kitaplığında bulunması gereken eserlerdir. Hediye 3: Elektronikte Arıza Bulma ve Giderme Teknikleri Kitaplarımız.
İki kitabımız da hediye verilmektedir. Genel Müdürümüz Önder ŞİŞER tarafından yazılmışlardır.
Ülkemizde sahasında ilk ve tek olan kitaplardır. Her elektronikçinin kitaplığında bulunması gereken eserlerdir.
 
<strong>Hediye 4 :</strong> Cihaz Kullanım Kitabı. Hediye 4 : Cihaz Kullanım Kitabı.
 
<strong>Hediye 5 :</strong> EFL Eğitim Videoları CD 'si. Videolarda; direnç, diyot, tansistör, mosfet, analog ve digital entegreler gibi tüm elektronik malzeme testleri, elektronik kartların karşılaştırmalı testleri ve cihazın kendisinin anlatım yer almaktadır. Ayrıca kart tamirine yardımcı smd malzeme kodları karşılıkları ve diğer teknik bilgiler bulunmaktadır. Hediye 5 : EFL Eğitim Videoları CD 'si. Videolarda; direnç, diyot, tansistör, mosfet, analog ve digital entegreler gibi tüm elektronik malzeme testleri, elektronik kartların karşılaştırmalı testleri ve cihazın kendisinin anlatım yer almaktadır. Ayrıca kart tamirine yardımcı smd malzeme kodları karşılıkları ve diğer teknik bilgiler bulunmaktadır.
 
<strong>Hediye 6 :</strong> ESD Bileklik Seti. Cihaz üzerinde ESD bileklik takılabilecek soket bulunmaktadır. Hediye 6 : ESD Bileklik Seti. Cihaz üzerinde ESD bileklik takılabilecek soket bulunmaktadır.
 
Kitapta kullanılan şekil ve fotoları indirmek için tıklayınız
Makale1_Elektronik_Kart_Tamiri
Makale2_Elektronik_Ariza_Bulma_Teknikleri
EFL VI Tester- SCOBE - Teknik_Ozellikleri
EFLVITester-SCOBE Kullanım Kitabı indirmek için tıklayınız.